FAQ - Panele

1. Często mam smugi na mojej podłodze z paneli. Jak można temu zapobiec?

Powstawanie smug związane jest najczęściej z rodzajem szmatki stosowanej podczas czyszczenia. Np. szmatki z mikrowłókna są zbyt wilgotne i podczas schnięcia dochodzi do powstawania smug. Być może zmiana szmatki do czyszczenia, np. na szmatkę bawełnianą, przyniesie oczekiwany rezultat. Należy także zawsze pamiętać, że podłoga powinna być ścierana w kierunku jej ułożenia.

2. Czy można stosować emsal Panele do pielęgnacji podłóg także w postaci nierozcieńczonej?

Nie, emsal Panele do pielęgnacji podłóg jest dostosowany wyłącznie do stosowania w rozcieńczeniu z wodą. Przy regularnym dodawaniu do wody do mycia zabezpieczone zostają szczeliny i krawędzie – preparat ma działanie impregnujące. Wycierać podłogę nieznacznie nawilżoną szmatką.

3. Czy podłoga z paneli może mieć połysk? Jak to zrobić?

W przypadku podłóg z paneli należy zrezygnować z wszelkiego rodzaju środków do pielęgnacji nadających połysk: warstwę nadającą połysk po określonym okresie użytkowania należy ponownie usunąć, gruntownie czyszcząc podłogę. Takie gruntowne czyszczenie jest jednakże szkodliwe dla podłóg z paneli.

4. Czy do podłóg z paneli można stosować także preparat emsal Parkiet do pielęgnacji podłóg?

Nie, ponieważ ten środek do pielęgnacji zawiera między innymi także woski, które na podłodze z paneli nie skutkują, ale prowadzą do tworzenia się warstwy filmu. Najlepiej od początku zmywać podłogę z paneli wilgotną szmatką zanurzoną w wodzie z preparatem emsal Panele do pielęgnacji podłóg.

Wyszukiwanie produktu

Który produkt jest dla mnie najlepszy?
PodłógMeble

Jaka pielęgnacja zalecana jest dla tego rodzaju podłogi?

Do czego można stosować produkty
emsal?

Które z pytań mogą być mi pomocne?