FAQ - Parkiet

1. Mój lakierowany parkiet wygląda na nieco zniszczony. Co mogę zrobić, aby przywrócić jego dawne piękno?

Dla podłóg z parkietu lakierowanych na całej powierzchni jest kilka możliwości: jeżeli parkiet ma uzyskać specjalny połysk, idealnym rozwiązaniem w zakresie pielęgnacji jest preparat emsal Połysk. Środek do pielęgnacji może być stosowany nierozcieńczony lub rozcieńczony w wodzie do mycia.

W przypadku mocno zniszczonych warstw lakieru parkiet nie jest optymalnie zabezpieczony przed zabrudzeniami i wilgocią. Właściwości impregnujące preparatu emsal Parkiet zabezpieczają drewno przed wnikaniem wilgoci. Regularne stosowanie rozcieńczonego środka do pielęgnacji optymalizuje tę ochronę.

2. Mam podłogę z paneli parkietowych, która jest bardzo wrażliwa. W jaki sposób mogę zapobiec pęcznieniu szczelin?

Szczeliny i krawędzie w podłogach z paneli parkietowych to najsłabszy ich punkt. Z tego względu istotne jest, aby ścierać taką podłogę tylko lekko nawilżoną szmatką. Preparat emsal Parkiet do pielęgnacji podłóg optymalnie zabezpiecza panele dzięki właściwościom impregnującym. (Wskazówki dotyczące intensywnej pielęgnacji i bieżącego czyszczenia: patrz wskazówki dotyczące pielęgnacji drewna).

3. Mój parkiet nie jest powlekany lakierem, lecz powlekany olejem. Ma jednakże nieco szary kolor. Skąd taki efekt?

Podczas każdego mycia usuwana jest z podłogi nieznaczna ilość oleju. Proces ten powoduje z czasem efekt szarzenia parkietu. W zależności od stopnia narażenia podłogi, należałoby regularnie powlekać parkiet olejem, aby olej był ponownie wchłaniany głęboko w strukturę drewna. Dodatkowo można zabezpieczyć powierzchnię parkietu preparatem emsal Parkiet do pielęgnacji podłóg. W przypadku starszych parkietów powlekanych olejem nakładany jest nierozcieńczony preparat emsal Parkiet. Dzięki właściwościom impregnującym parkiet jest optymalnie zabezpieczany i unika się jego szarzenia. Do bieżącego czyszczenia i w przypadku nowych parkietów powlekanych olejem zaleca się dodawanie do wody do mycia preparatu emsal Parkiet.

4. Czy do parkietu powlekanego woskiem można stosować także preparat emsal Parkiet do pielęgnacji podłóg?

emsal Parkiet do pielęgnacji podłóg optymalnie uzupełnia działanie wosków do drewna: stosowany regularnie do wody do mycia preparat emsal Parkiet impregnuje powierzchnię, a drewno nie jest tak wrażliwe na działanie wilgoci i zabrudzeń.

5. Na moim powlekanym parkiecie ciągle są widoczne zarysowania i ślady.
Jak można temu zapobiec?

Najczęściej są to ślady ścierania przez podeszwy butów. Im bardziej błyszczący jest parkiet, tym bardziej widoczne są te ślady. A użytkowanie parkietu oznacza, że nie da się ich uniknąć. Najpierw należy wypolerować ślady za pomocą suchej szmatki. Ciemne ślady podeszw lub ślady po elementach gumowych można usunąć za pomocą gumki do mazania. Jeżeli to nie pomaga, można dodać do wody do mycia mocno rozcieńczony preparat emsal Preparat do czyszczenia intensywnego: wymyć dokładnie parkiet „nieznacznie nawilżoną” szmatką. Następnie regularnie czyścić i zabezpieczać powierzchnię za pomocą preparatu emsal Parkiet do pielęgnacji podłóg.

(Dalsze wskazówki dotyczące możliwości zabezpieczania parkietów:
patrz wskazówki dotyczące pielęgnacji drewna).

Wyszukiwanie produktu

Który produkt jest dla mnie najlepszy?
PodłógMeble

Jaka pielęgnacja zalecana jest dla tego rodzaju podłogi?

Do czego można stosować produkty
emsal?

Które z pytań mogą być mi pomocne?