FAQ - PCV / linoleum

1. Podłoga w przedszkolu mojego syna ma przepiękny połysk. W mojej kuchni znajduje się wykładzina PCV i byłoby bardzo przyjemnie, gdyby także miała piękny połysk. Mam jednak wątpliwości, że mój syn mógłby się poślizgnąć na tak błyszcz

Podłoga z PCV lub z linoleum pielęgnowana przy użyciu nabłyszczających środków do pielęgnacji nie stanowi większego zagrożenia poślizgiem niż podłoga, która nie ma połysku. Zasadniczo obowiązuje zasada: gdy podłoga jest wilgotna lub chodzi się po niej w obuwiu o wilgotnych podeszwach, wzrasta niebezpieczeństwo poślizgu. Z tego względu po wymyciu należy zawsze pozostawić podłogę do całkowitego wyschnięcia oraz przestrzegać zasady niechodzenia po tego typu podłogach w obuwiu o mokrych podeszwach.

2. W moim mieszkaniu ułożona została nowa podłoga z linoleum, ale na zasadzie podłogi z paneli z systemem „na zatrzask”. Jak mogę czyścić taką podłogę?

Wykładziny podłogowe układane na zasadzie rowka i pióra są wrażliwe na działanie wilgoci przede wszystkim w obszarze szczelin i krawędzi. Nowoczesne podłogi z linoleum montowane systemem „na zatrzask” można czyścić i zabezpieczać przy użyciu preparatu emsal Panele.

Przy każdym myciu wlewać preparat emsal Panele do wody i ścierać podłogę dobrze wykręconą szmatką, nawilżając podłoże tylko nieznacznie. Dzięki właściwościom impregnującym preparatu emsal Panele i przy regularnym jego stosowaniu szczeliny i krawędzie zabezpieczone są idealnie przed wilgocią.

Wyszukiwanie produktu

Który produkt jest dla mnie najlepszy?
PodłógMeble

Jaka pielęgnacja zalecana jest dla tego rodzaju podłogi?

Do czego można stosować produkty
emsal?

Które z pytań mogą być mi pomocne?