FAQ - Płytki / podłoga z kamienia

1. Posiadam płytki z kamionki szlachetnej, które są bardzo matowe. Czy można nadać im połysk?

Środki do pielęgnacji nadające połysk nie są właściwe do stosowania na płytkach z kamionki szlachetnej. Warstwa nadająca połysk nie może prawidłowo przylgnąć. Jest to uwarunkowane specyficzną strukturą powierzchni płytek z kamionki szlachetnej.

2. Moja podłoga z marmuru wraz z upływem lat stała się matowa i bez wyrazu. Przy użyciu jakiego preparatu mogę przywrócić jest dawny połysk?

Dokładnie oczyścić podłogę marmurową i pozostawić na kilka godzin do całkowitego wyschnięcia. Następnie nałożyć nierozcieńczony preparat emsal Połysk zgodnie z instrukcją użytkowania i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. W trakcie następnego czyszczenia dodać preparat emsal Połysk do wody do mycia. (Wskazówki dotyczące stosowania nierozcieńczonego preparatu: patrz wskazówki i rozwiązania dotyczące intensywnych zabiegów).

3. Moja podłoga marmurowa była dotychczas czyszczona szarym mydłem ale nie ma teraz ładnego połysku. Jaki preparat można zastosować celem przywrócenia połysku podłodze marmurowej?

Szare mydło rozpuszczone w wodzie ma wartość pH wskazującą na alkaliczne właściwości roztworu. Z tego względu należy najpierw wymyć podłogę marmurową kilkakrotnie dużą ilością czystej wody, aby można następnie zastosować środek do pielęgnacji nadający podłodze połysk. Po wymyciu pozostawić do całkowitego wyschnięcia, najlepiej przez noc.

Nakładać nierozcieńczony preparat emsal Połysk zgodnie z instrukcją użytkowania i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. W trakcie następnego czyszczenia dodać preparat emsal Połysk do wody do mycia. (Wskazówki dotyczące stosowania nierozcieńczonego preparatu: patrz wskazówki i rozwiązania dotyczące intensywnych zabiegów).

Wyszukiwanie produktu

Który produkt jest dla mnie najlepszy?
PodłógMeble

Jaka pielęgnacja zalecana jest dla tego rodzaju podłogi?

Do czego można stosować produkty
emsal?

Które z pytań mogą być mi pomocne?