Parkiet

Najbardziej znanymi rodzajami parkietu są: posadzka klepkowa, płyty parkietowe, mozaika parkietowa i gotowy parkiet. Parkiet można układać na legarach podłogowych, płytach izolacyjnych z miękkich włókien lub na pływającym jastrychu z asfaltu lanego oraz innych jastrychach.

Podłogi z parkietu są ciepłe, elastyczne, trwałe i wrażliwe na działanie wilgoci. Mogą być olejowane, woskowane lub powlekane lakierem.

Rezygnacja z powlekania powierzchni i alternatywna obróbka powierzchni za pomocą wysychających olejów i w razie konieczności dodatkowej warstwy wosku sprzyja zachowaniu naturalnych właściwości i naturalnego klimatu drewna. Wykładziny te ze względu na strukturę materiałów naturalnych mają właściwości wpływające na klimat w pomieszczeniu.

Przestrzegać: W szczególności obszary krawędzi styku podłóg z gotowego parkietu są wrażliwe na działanie wilgoci i w związku z tym wykazują tendencje do pęcznienia. Podłogi takie powinno się wycierać jedynie nieznacznie zwilżoną szmatką. Nie wolno stosować do czyszczenia i pielęgnacji dużej ilości wody. Bezwzględnie unikać powstawania kałuż i stojącej wody na powierzchni parkietu.

Wyszukiwanie produktu

Który produkt jest dla mnie najlepszy?
PodłógMeble

Jaka pielęgnacja zalecana jest dla tego rodzaju podłogi?

Do czego można stosować produkty
emsal?

Które z pytań mogą być mi pomocne?